Navigacijos peržiūros paieška

Navigacija

Paieška

Meno terapija

Meno terapija, dar tarptautiniu mastu vadinama ART terapija - tai procesas, paremtas tuo, kad žmogaus mintys ir emocijos yra užkoduotos pasąmonėje ir jos aiškiau išreiškiamos vaizdais, muzikos garsais, šokio judesiais, dramos išraiškos metodais, o ne žodžiais. Ji yra unikali ir išskirtinė savo veiksmingumu, nes tokios terapijos padeda žmogui ne vien žodžiais išreikšti ir sąmonę, ir pasąmonę. ART terapijos esmę sudaro veiklos, kurios metu kas nors kuriama, poveikis. Čia svarbiausia - procesas ir žmogus, o menas naudojamas kaip nežodinės komunikacijos priemonė, kaip būdas išsakyti sumišusius, ne iki galo suprastus jausmus, siekiant suteikti jiems aiškumo ir tvarkos. Ne kiekvienas gali būti menininku, tačiau kiekvienas gali savo malonumui, o taip pat ir savo paties kūrybiškumui skatinti, piešti, dainuoti, šokti ar užsiimti kita veikla – svarbiausia, kad pavyktų bent trumpam atitrūkti nuo kasdienybės ir pasinerti į savo mintis!

 

 

Meno terapija yra pagrįsta supratimu, kad mūsų kūriniai gali padėti suvokti kas esame, padėti išreikšti jausmus ir mintis, kurių negalime išreikšti žodžių pagalba. Ji ne tik teikia mums didelį malonumą ir estetinį pasitenkinimą, bet ir skatina savęs pažinimą, ugdo mus kaip asmenybes, lavina jautrumą ir, kas svarbiausia, gydo kūną bei sielą.

 

Meno terapija taip pat yra taikoma žmonėms, turintiems negalią ar psichologinių sutrikimų, nes padeda susikaupti ir nukreipti dėmesį į kūrybos procesą, padeda pagerinti išraišką ir daugeliu atvejų pagerina komunikaciją kasdienybėje. Atliekamos terapijos metu vaikams padedame nusiraminti ir susikaupti, o piešdami jie tarsi atsiveria ir galiausiai pasiekiamas pagrindinis meno terapijos tikslas – jie atsipalaiduoja ir jaučiasi puikiai.

Erichas Fromas yra pasakęs, kad menas – tai vienintelė universali kalba, kurią sukūrė žmonija. Ji tokia pati visose kultūrose ir religijose. Tuo tarpu kiekvienas žmogus yra menininkas, o tapyba, piešimas, lipdymas, taip pat šokis, muzika ir kitos meninės išraiškos formos – tikrai efektyvūs komunikacijos būdai. Kūryba ne tik pagerina komunikaciją ir ekspresiją, bet ir sustiprina mūsų pasitikėjimą savimi, suteikia pilnatvės jausmą. Mūsų taikoma meno terapija padeda išreikšti tai, kas slypi kiekvieno iš mūsų viduje ir padeda geriau pažinti save.

Papildoma informacija