Navigacijos peržiūros paieška

Navigacija

Paieška

Spalvos vaiko piešiniuose

Ką byloja spalvos vaiko piešiniuose?

 

Vaikai mėgsta piešti. Piešdami jie mokosi pažinti save, lavina mąstymą, vaizduotę, o jų piešiniai gali papasakoti daugiau, nei atrodo iš pirmo žvilgsnio. Mažieji dažniausiai piešia tokį pasaulį, kokį jie suvokia, o piešinių tematiką dažniausiai lemia patirti dienos įspūdžiai, matyti animaciniai filmukai. Formos, linijos ir spalvos išreiškia tam tikras vaiko emocijas, būdą bei nuotaiką. Tačiau išskirtinai daug apie vaiko jausmus ir charakterio ypatumus, gali papasakoti vaiko piešiniuose dominuojančios spalvos.

 

Kiekvieno piešinio stilius ir spalvų simbolika nėra atsitiktinė ir dažnai atspindi vaiko asmenines savybes. Pasak knygos „Vaikų piešiniai. Kaip juos suprasti“ autorės Nicole Bèdard interpretuojant vaiko piešinį reikia atkreipti dėmesį ne tik į mėgstamas, bet ir vengiamas spalvas. Spalvų pasirinkimas vaikui augant gali keistis, tad ir nusakyti mažojo dailininko būseną iš vieno ar kelių piešinių nėra įmanoma. Specialistai pataria užsirašinėti piešinių datas bei taip rinkti meno šedevrus ir sekti pokyčius.

Pateikiame ką tam tikros spalvos kalba apie mažylių jausmus, džiaugsmus, išgyvenimus, esančias ar iškilsiančias psichologines problemas. daugiau skaityti čia...

šaltinis: lrytas.lt

Papildoma informacija