Navigacijos peržiūros paieška

Navigacija

Paieška

Meno terapijos nauda vaikams

Vaikystė – tai tas laikotarpis, kada formuojasi žmogaus asmenybė. Vaiko psichika tuo etapu labai imli išorinio pasaulio poveikiui, todėl sukurta taip daug įvairiausių metodų ir psichologinių technikų, taikomų vaikams. Viena iš jų – meno terapija.

Meno terapija (pažodžiui „gydymas menu“) turi daug akivaizdžių privalumų. Ji veikia švelniai, natūraliai ir nepastebimai: kūrybiškumas savaime įjungia psichikos mechanizmą, padedantį išgydyti sielą.

Kokius meno terapijos metodus galima (ir reikia) taikyti namie? Kaip tą padaryti? Apie visa tai – netrukus.

Piešimo technikos

Izoterapija (piešimo technikos) yra klasikinės meno terapijos kryptis. Ji dažniausiai taikoma, kai norima nustatyti vaikų vystymosi sutrikimus ir emocinį nestabilumą, be to, ji ir padeda visa tai įveikti.

Piešimas neretai yra vienas iš pirmųjų vaiko kūrybinių bandymų ir saviraiškos būdų, be to, labai mėgstamas – jis su malonumu tuo užsiima ir džiugina savo tėvelius. Būtina piešimo procesą pakreipti tinkama linkme, paversti jį vaiko savęs pažinimo ir ugdymo priemone – tai, kas gimsta popieriaus lape, nėra sąmoninga.

Izoterapija apima daug piešimo technikų: tai chaotiškas piešinys (dėmės, kreivės), diagnostinis (kai reikia ką nors pripiešti), siužetinis (pavyzdžiui, vaizduojama šeima), tematinis (kuo norima būti), nevaržomas (kokia nuotaika šiuo metu) ir daugelis kitų.

Kiekviena iš jų turi savų ypatumų. Žinoma, geriausia šia terapija užsiimti prižiūrint profesionaliam psichologui, tačiau galima pasipraktikuoti ir namuose.

daugiau skaityti čia...

šaltinis: pasmama.lt

Papildoma informacija